Wiesz już, że…
20 lipca 2018 roku Sejm RP przyjął ustawę zmieniającą zapisy ustawy z 2012 roku o odpadach oraz niektórych innych ustaw dotyczących ochrony środowiska (Prawo ochrony środowiska czy ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska).
Kolejne modyfikacje odnajdziemy również w przepisach o gospodarce opakowaniami, a nawet o bateriach i akumulatorach
Znasz te zmiany?
Czy wiesz, że…
Od 1 października obowiązuje szereg zmian w tzw. pakiecie przewozowym (SENT)?
O co chodzi?
Ustawa z 15 czerwca bieżącego roku o zmianie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, wprowadza do systemu monitorowania przewozu towarów „wrażliwych” element geolokalizacji środka transportu.
Czy wiesz, że….
20 lipca 2018 roku Sejm RP przyjął ustawę zmieniająca zapisy ustawy z 2012 roku o odpadach oraz niektórych innych ustaw dotyczących ochrony środowiska (Prawo ochrony środowiska czy ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska). Kolejne modyfikacje odnajdziemy również w przepisach o gospodarce opakowaniami, a nawet o bateriach i akumulatorach.
O co chodzi?
Wymienione modyfikacje prawne już obowiązują, co stawia przed podmiotami funkcjonującymi na rynku odpadów konieczność dostosowania się do nowych wymogów formalnych.
Czy wiesz, że…
dla zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, pracowni tatuażu oraz gabinetów odnowy biologicznej opracowano specjalne warunki techniczne i budowlane, jakie muszą spełniać te obiekty?
O co chodzi?
Prowadzenie własnej działalności to świetny sposób na życie, pamiętaj jednak, że każda dziedzina gospodarki rządzi się ściśle określonymi przepisami.
Czy wiesz, że…
W świetle obowiązującego w naszym kraju prawa, zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, studia tatuażu, a nawet gabinety odnowy biologicznej zaliczane są do grupy typowych gabinetów zabiegowych?
O co chodzi?
Gabinet zabiegowy to miejsce, w którym dokonuje się zabiegów mogących skutkować naruszeniem ciągłości tkanek. To istotne, zwłaszcza przy założeniu, że każdy pacjent/klient może być zakaźny – a skoro tak, to miejsce to rządzi się ściśle określonymi prawami.
Czy wiesz, że…
Od 1 stycznia 2019 r. stosowanie separatorów amalgamatu w gabinetach stomatologicznych będzie obowiązkowe.
O co chodzi?
Separatory służą do zatrzymywania i zbierania cząstek amalgamatu – w tym również cząstek znajdujących się w zużytej wodzie. Rozwiązanie to ma za zadanie przede wszystkim chronić środowisko przed rtęcią zawartą w usuwanych wypełnieniach. Według wskazań naukowców rtęć elementarna na skutek działania bakterii obecnych w wodach (jeziora, oceany, rzeki) ulega przekształceniu w tzw. metylortęć, najbardziej toksyczną postać chemiczną rtęci. W ten sposób rtęć pochodząca z amalgamatów stomatologicznych poprzez organizmy wodne (ryby, owoce morza) powraca do łańcucha pokarmowego człowieka.
Zastanawiałeś się kiedyś co dzieje się ze strzykawką po zabiegu pobrania krwi w gabinecie zabiegowym Twojej przychodni lekarskiej? Albo wyrwaną „ósemką” u lekarza dentysty? Gdzie trafiają przeterminowane produkty lecznicze? A co z bandażami, gazikami i wacikami stosowanymi w gabinetach kosmetycznych czy studiach tatuażu?
© 2018 ECO-ABC Sp. z o.o. | tel: (44) 633 37 72 | email: biuro@eco-abc.com.pl.
Projekt i wykonanie: ITCENTER.PL